Preskočiť na obsah

Všetkým chalanom, ktorých som milovala (prvá časť)

    Keď som bola mladšia nerada som čítala knihy. Vždy som k tomu bola prinútená. Hnevalo ma to, lebo som si zaberala svoj voľný čas. Chcela som radšej pozerať telku, a nie čítať. Teraz si zoberiem knihu sama od seba. Moje povinnosti veľa-krát odkladám a radšej čítam.
    Filmovú verziu som videla ešte pred prečítaním knihy. Aj napriek dobrému spracovaniu filmu som bola spokojnejšia s knihou. Nikdy by som si nepomyslela, že ma dej tak rýchlo pohltí. No opak sa stal pravdou. Hlavná hrdinka bola mojím odrazom v realite. Síce bola o dva roky staršia, no veľmi sa mi podobá. Lara Jean Coveyová je dievča, ktoré sa radšej zašíva doma vo svojej izbe pozerá filmy, číta knihy, počúva hudbu a pečie. Ako menšej sa jej páčilo niekoľko chalanov, ktorým písala ľúbostné listy. Nikdy ich však neposlala. Okolo ľúbostných listov sa odvíjala celá kniha. Postupom času zistila, že keď jej mladšia sestra Kitty rozposielala všetky listy, tak jej to pomohlo. Jeden z nich obdržal aj Peter Kavinský, do ktorého sa Lara Jean zaľúbila. Peter by si nikdy nepomyslel, že sa aj on tak rýchlo zaľúbi do malej, tichej Lary Jean.
    Veľmi sa mi páčilo ako pekne do príbehu zapojili rodinné prostredie. Keďže im mamina zomrela už dávnejšie a najstaršia sestra Margot odišla študovať do Írska, ostala Lara Jean doma s otcom a mladšou sestrou Kitty. A presne tu je vidieť ako veľmi je potrebné aby sa staršia sestra vedela postarať o rodinu a domácnosť, keď nastanú ťažšie časy. Lara Jean sa s tým rýchlo a výborne vysporiadala. Napriek tomu, že je to postava z knihy, je pre mňa vzorom. Vedela sa vynájsť v rôznych situáciách a postarať sa o svojich blížnych, hoci to mala ona sama ťažké.
    Určite by som túto knižku odporučila ľuďom, ktorí majú radi romantické žánre. Osobne si myslím, že je to skôr kniha pre ženské publikum, no najmä pre tínedžerky. Tým, že hlavná hrdinka vníma a rieši veci z toho ženského pohľadu, môže to byť nudné čítanie pre chalanov. Inak je to veľmi pohodové čítanie, s pútavým dejom a zaujímavými vedľajšími postavami. Pekne sa tu vykresľuje bežný život dospievajúcich ľudí.