Preskočiť na obsah

Vtáky v tŕní, Colleen McCullough

    Mladé dievča menom Meggie žije so svojou rodinou. Jedného dňa sa Meggie a jej rodina zoznámi s kňazom Ralphom de Bricassartom. Ralphovi sa hneď Meggie zapáči a trávia spolu veľa času.
    Keď Meggie vyrastie a stane sa z nej mladá slečna, stretne sa s Ralphom na večierku, kde Ralph nemôže uveriť aká je krásna. Meggie s Ralphom sa začnú zbližovať čoraz viac a viac. Ralphovi ale nedovoľuje cirkev to čo robí, tak sa rozhodne ľúbostný vzťah s Meggie ukončiť. Meggie zatiaľ žije so strihačom oviec, ktorým sa narodí dcéra Justine. Po niekoľkých rokoch Meggie otehotnie s Ralphom, ale povie Ralphovi, že chlapec, ktorý sa narodil nie je jeho syn. No Ralph má s ním veľmi silné puto, ktoré si nedokáže vysvetliť.

    Táto kniha je naozaj pútavá a napínavá. Podľa môjho názoru nie je určená pre všetkých čitateľov, kvôli príbehu, ktorý je v knihe. Nemusia byť všetci s ním úplne stotožnení. Kniha je veľmi pekne napísaná, ale nepáčila sa mi nerozhodnosť Ralpha. Jeho nerozhodnosť robila síce dej napínavším, ale tým Meggie iba ubližoval. A vpodstate ubližoval aj sebe. Túto knihu by som si určite ešte prečítala.