Preskočiť na obsah

Výlet na huby

  V jedno nedeľné ráno sme sa s rodinou vybrali na huby. Hneď, keď sme doraňajkovali tak sme nasadli do auta a išli do doliny.
  Tá dolina bola taká zvláštna, podobala sa kotline lebo jeden kopec bol z jednej strany potom priehlbina a hneď na to ďalší kopec. Neboli moc zalesnené. Práve naopak mi to prišlo ako nejaká kopcovitá lúka. Až ďalej sme narazili na stromy. Tie kopce stáli oproti sebe ako sochy a na začiatku tej priehlbiny sme mali auto. Vyšli sme z auta a vyliezli na ľavý kopec. Hneď na začiatku sme našli jeden hríb a ja som našla ešte jedno malé kuriatko.
  Čím sme išli hlbšie do hory tak sme našli viac a viac rôznych druhov húb. Popri hľadaní a zbieraní sme sa aj rozprávali. Sestra našla štyri hríby a ja osem kuriatok a šesť bedlí jedlých. Už vtedy som sa zalizovala, pretože mi veľmi chutia kuriatka v praženici. Keď sme nazbierali plný košík húb sme sa začali vracať naspäť.
  Videli sme aj rôzne druhy stromov a zvierat. Zbadala som dokonca aj veveričku. Najskôr to vyzeralo, že sa nám nič neprihodí a že to bude iba klasická prechádzka so zbieraním húb. No už sme boli skoro dole a v tom niečo zabručalo…, mama skríkla: „ To čo bolo?“ . A oco flegmatik…hmmmm – „ asi medveď.“ Medveď bol síce na tom pravom kopci teda na druhej strane ale zľakli sme sa a tak sme všetci vzali nohy na plecia.
  Jeho bručanie sa ozývalo stále hlasnejšie a hlasnejšie a tak mamina začala rýchlo utekať ku autu. Hneď za ňou aj sestra a ja som bola taká zmätená, že som tam iba stála a mamina kričala „Rýchlo poďte do auta!“ Ocino sa snažil situáciu upokojiť a vravel…“keď dáme medveďovi vedieť o tom, že sme tu, on sa vzdiali sám“. Stále opakoval: „Medveď útočí len vtedy, keď ho prekvapíme alebo sa cíti ohrozený“. Bol v tom taký zmätok, že som začala utekať dole z kopca ako o život. A ocino si z toho nič nerobil v úplnom kľude odkráčal ku autu. Keď sme boli pri aute stretli sme jedného uja a sa nás pýtal čo sa stalo. Mamina vyzerala ako preľaknutý citrón, biela a zelená zároveň. Na tú farbu do smrti nezabudnem:-).
  Bola to pekná nedeľa videli sme peknú prírodu a na budúce budeme vedieť že do tejto doliny musíme ísť veľmi opatrne.