Preskočiť na obsah

Výprava na ostrov stratených snov

  Dávno, dávno predtým, ako sa narodili naše prababičky a pradedovia, existovala krajina zvaná Prievidza. Táto krajina bola domovom mnohých zázračných bytostí a nekonečných dobrodružstiev. V Prievidzi žil mladý chlapec menom Bohuš, ktorý túžil po objavovaní nových svetov a po dobrodružstvách, ktoré by boli nezabudnuteľné.
  Jedného dňa, Bohuš sedel pod starým dubom a sníval o dobrodružstvách na mori, ked v tom započul tajomné zvuky, ktoré sa ozývali z diaľky. „Čo to môže byť?“ pomyslel si Bohuš a vybral sa preskúmať tajomné zvuky. Prišiel k starému kaštieľu, ktorý sa zdal byť opustený a schátraný. No z jeho útrob sa ozývalo nezvyčajné šepkanie a zvuky tajomstva.
  „Kto je tam?“ opýtal sa odvážne Bohuš.
  „Som Zazu, strážca tajomstva a starobylých máp,“ odpovedal hlas. „Môžem ti pomôcť objaviť najväčšie dobrodružstvo tvojho života.“
  Bohuš neváhal a nasledoval hlas dovnútra kaštieľa, kde objavil rozpadnutú mapu s nápisom: „Ostrov Stratených snov – miesto, kde sa plnia všetky sny a túžby.“
  Bohuš bol veľmi nadšený a nevedel sa dočkať výpravy, ktorú sa chystal absolvovať. „Ale ako sa tam mám dostať?“ Opýtal sa Bohuš.
  „Aby si sa dostal na Ostrov Stratených snov, musíš prekonať mnohé výzvy a získať srdce odvahy,“ povedal Zazu. „Ale nemusíš mať strach, s mojou pomocou a pomocou tvojich priateľov, to iste dokážeš.“
  Bohuša z počiatku pochytil pocit strachu, ale napokon sa rozhodol, že sa vydá na dobrodružnú cestu. Spolu so svojimi vernými priateľmi – odvážnym rytierom Normenom, múdrym čarodejníkom Maxom a šikovnou lukostrelkyňou Gertrúdou, sa vybral na cestu za legendárnym ostrovom Stratených snov.
  Na ich ceste čelili nebezpečenstvám, hádankám a prekážkam, no ich priateľstvo a odvaha ich viedli vpred.
  Po mnohých dobrodružstvách a skúškach dorazili na pobrežie neznámeho ostrova. Tam ich privítal starý strážca snov, ktorý ich viedol do srdca ostrova, kde sa plnili ich najhlbšie sny a túžby.
  A tak, Bohuš a jeho priatelia zažili najväčšie dobrodružstvo svojho života na Ostrove Stratených snov, kde pochopili, že najväčšia odmena nebol ostrov na ktorý sa chceli tak velmi dostať, ale bolo to priateľstvo vďaka ktorému dorazilina ostrov, a vďaka, ktorému prekonali rôzne nástrahy, ktoré ich postretli počas cesty.