Preskočiť na obsah

We were liars

    Hlavnou postavou tejto knihy je osemnásťročná Cadence Sinclair Eastman, je najstaršou vnučkou Harrisa Sinclaira. Cadence ma taktiež šesť bratov. Harris vlastní ostrov s názvom Beechwood Island a postavil si dom s názvom Clairmont spolu s domom pre každú zo svojich dcér. Sinclairovci trávia každé leto na ostrove. Spoločne s nimi na ostrove je tiež priateľ ich tety a Gat. Cadence a jej dvaja najstarší bratranci a Gat sú z neznámych dôvodov v rodine známi ako „klamári“. Cadence a Gat sa do seba zamilovali, ale nasledujúce leto sa všetko zmení. Stratí väčšinu spomienok na to leto a začne trpieť migrénami. Tiež sa stáva závislou na Percocete a musí opakovať ročník v škole. Cadence si toho veľa nepamätá, ale utrpela veľmi tažké zranenia hlavy. Nikto z takzvaných „Klamárov“ nezostal v kontakte s Cadence počas jej dlhého zotavovania. Nasledujúce leto, keď ju jej otec vzal na výlet do Európy, nikto neodpovedal na jej e-maily. Začína mať zlý vzťah už aj s matkou a otcom. Cadence sa snaží spomenúť si na viac zo svojej nehody. Cadencin otec ju chce zobrať dalšie leto znova do Europy no Candence odmieta, pretože chce ísť späť na ostrov. Jej matka a otec sa dohodnú, že tam strávi len prvý letný mesiac. Keď Cadence prišla na ostrov, bola v šoku, pretože starý dom, v ktorom býval jej starý otec a stará mama, bol kompletne prestavaný na modernú stavbu. Stretla sa so svojimi tetami a mladšími bratrancami, ktorí sa tvária, že sú není moc nadšení tým, že ju vidia ale jej stretnutie s Klamármi je lepšie, aj keď bola stále naštvaná, že o nich v posledných dvoch rokoch nič nepočula. Počas nasledujúceho týždňa si Cadence začne spomínať na to, čo sa stalo pred dvoma rokmi. Starý otec a jeho dcéry sa hádali o rodinný dom v Bostone. Nikto nechce odpovedať na jej otázky o nehode. Po pár týždňoch, Cadence začína chápať, čo sa vlastne stalo. Došlo k nepodarenému zúčtovaniu medzi starým otcom a jeho dcérami o rozdelení rodinného dedičstva. Cadence presvedčila zvyšok Klamárov, aby podpálili Clairmonta, aby prinútili rodinu prestať sa hádať. Skončilo sa to tým, že štyria dospelí opustili ostrov a zobrali svoje deti okrem Klamárov. Klamári sa rozhodli dom úmyselne podpálili. Pri požiari zomreli Johnny, Mirren a Gat, pretože Cadence predčasne podpálila prízemie a uväznila Johnnyho a Mirrena na vyšších poschodiach a Gata v suteréne, čím zabránila ich úniku, pretože dom vyhorel. Ona a ostatní Klamári sú zodpovední za ich smrť.
    Požiar prežila len Cadence. Ostatní traja Klamári zomreli. S Cadence strávili posledných pár týždňov ako duchovia a čakali, kým sa spamätá a pochopí, čo sa stalo. Cadence sa definitívne rozlúči so svojimi dvoma bratrancami a milovaným Gatom. Cadence a jej matka sa začínajú zmierovať a ona sa snaží žiť svoj život.
    Táto kniha mi prišla veľmi zaujímava a veľmi dobre sa čítala. Strašne sa mi páčil ten zvrat a to ako sa rozpamätávala z toho čo sa stalo. Nebola moc dlhá ale pritom strašne dobra. Už je aj druhá časť s názvom ´´family of liars´´.