Preskočiť na obsah

Záchrana princeznej

    Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno kráľovstvo. V tom kráľovstve žil kráľ. Jeho meno bolo Tomáš II. Mal aj jednu krásnu dcéru – princeznú. Jej mamka už dávno zomrela, tak žili iba oni dvaja a mali sa veľmi radi.
    Raz, keď večerali, princezná pozerala von z okna. Videla ľudí, ktorí hádzali odpadky na zem. Jej sa to vôbec nepáčilo. Opýtala sa otca kráľa, či by nemohla tie odpadky pozbierať. Otec kráľ jej to dovolil. Princezná začala zbierať odpadky a smeti. Zrazu spoza rohu vykukol obrovský drak. Volal sa Smeťohlav. Uniesol princeznú do svojho odpadkového kráľovstva. Kráľ bol veľmi smutný. Ráno dal zvolať všetkých svojich rytierov. Mali za úlohu zachrániť princeznú. Bol som tam aj ja. Dlho sme hľadali. Chodili po všetkých možných aj nemožných cestách. Prešli sme cez potoky, vysoké hory, tmavé lesy a obrovské riavy. Nakoniec za nekonečnými pláňami sme ju našli.
    Všetci sa báli velikánskeho draka, ba niektorí zbabelci aj utiekli. Naraz sa Smeťohlav vystrčil z jaskyne. Všetci odišli okrem mňa. Smeťohlav chrlil oheň, všade mal neporiadok a odpadky. Ale ja som sa nebál. Chcel som vyslobodiť princeznu. Smeťohlav mi to nechcel dovoliť. Bojovali sme dlho. Bojovali sme deň aj noc. Nakoniec som vyhral a zachránil princeznu. Zničil som Smeťohlavov hrad a všetko vyčistil.
    Kráľ bol veľmi rád, poďakoval sa a prisľúbil, že sa stanem jeho nástupcom na tróne. Princeznú som si zobral za manželku a žili sme čisto až do smrti.