Preskočiť na obsah

Záhada miznúceho pokladu (Alfred Hitchcoock)

  Raz traja pátrači navštívili dočasnú expozíciu japonských šperkov. Počas prehliadky muzea, keď vypadol prúd, bol ukradnutý šperk zlatý cisárky opasok.
  Traja pátrači sa ponúkli hlavnému japonskému vyšetrovatelovi pánovi Saito Togati, že im pomôžu najť opasok. Ten ich však odmietol.
  Pomoc potreboval aj ich dobrý priateľ Alfred Hitchcock. Jeho priateľka slečna Agawamová má problémy v dome so škriatkami. Chlapci sa dali do vyšetrovania a chceli sa presvedčiť, že pod jej domom sú škriadkovia.
  Vpodvečer prišli k slečne Agawamovej dvaja pátrači, že u nej prespia. Jeden pátrač musel ostať doma. V noci sa však zobudili na to, že niekdo silno buchodce. Obidvaja išli až do záhrady, kde videli malých ľudí ako tancujú. Škriatkovia utiekli do starého divadla, hneď vedľa domu. Chlapci škriadkov prenasledovali, ale škriatkovia pátračov chytili.
  Alečna Agawamová sa zľakla a tak odišla k svojmu synovcovi. Medzitým chlapcov odvliekli do podzemia divadla, kde zistili, že pán Rawley, majiteľ divadla, spoločne s liliputmi prezlečenými za škriatkov kopú tunel do blízkej banky. Ráno sa zlodeji dostali do trezora banky odkiaľ ukradli peniaze.
  Z domu prišiel Bob pred dom slečny Agawamovej. Nikto tam nebol a tak išiel zo zadu domu. V tom uvidel ako z divadla odnášajú vrecia, z ktorých trčali nohy zvyšných dvoch pátračov. Zavolal na políciu. Auto so zlodejmi a pátračmi odišlo. Bob ich prenasledoval. Po chvíli z auta vystúpili všetci liliputi. Auto išlo až k prístavu, kam dorazila polícia a zatkla zlodejov.
  Keď sa všetci pátrači vrátili domov, Jupiter povedal svoju teóriu, kde by mohol byť zlatý opasok. Jupiter so svojim priateľom sa vydali do muzea, kde skutočne aj zlatý opasok našli. Jupiter tušil, že sa škriatkovia pokúsia znova ukradnúť zlatý opasok a tak ich prekabátil a spolu s políciou ich nahnanli do pasce. Polícia zatkla škriatkov. Opasok sa vrátil na japonskú výstavu.