Preskočiť na obsah

Záhada v kempingu

  Samantha Franková 6.D.

  Recenzia
  Martin Widmark : „ Záhada v kempingu“

  Martin Widmark nás opäť zavedie do sveta dobrodružstva a záhad v knihe Detektívna kancelária Lasse a Maja „ Záhada v kempe“! Opäť raz preukazuje, prečo je jedným z najobľúbenejších autorov pre mladých detektívov. Jeho jednoduchý štýl písania robí knihu vhodnou pre rôzne vekové skupiny. Príbeh je plný nečakaných zvratov, ktoré udržiavajú nás čitateľov v napätí až do samého konca.
  „Záhada v kempingu je fascinujúce dobrodružstvo, ktoré ma vtiahlo do sveta mladých detektívov Lasseho a Maju. Príbehy sa odohrávajú v mestečku Lotorkovo, kde sa všetci poznajú. Hlavné postavy Lasse a Maja sú spolužiaci , ktorí spoločne vedú malú detektívnu kanceláriu. V tejto knihe nám tentoraz predstavujú ich letné dobrodružstvo.
  Lasse a Maja spolu so svojou kamarátkou Mirandou a ich opicou Silvester idú na dovolenku do kempu. Prostredie v kempe pridal knihe nový rozmer príbehu a umožnil mi pocítiť letnú atmosféru a zážitky spojené s týmto typom prostredia. Rôzne nové postavy, ktoré sa stretávajú v kempe, pridali do príbehu pestrosť a komické situácie, na ktorých som sa neraz z chuti zasmiala.
  Príbeh začína zdanlivo nevinnými prípravami na kemping. Na prvý pohľad to malo byť len obyčajné letné dobrodružstvo, ale kniha mi rýchlo naznačovala, že na tomto letnom dovolenkovom mieste nebudú chýbať záhady…
  A tak som nedočkavo čítala stranu po strane a nevedela som sa dočkať rozlúštenia záhady po záhade. Dokonca dej knihy je taký napínavý , že som sa niekedy pristihla nahlas rozprávať a premýšľať ako ďalej vyriešiť a pátrať po záhade , ktoré sa v knihe odohrávajú.

  Lasse a Maja začínajú svoju dovolenku s nadšením, no ich pohoda sa rýchlo mení, keď si všimnú podivné správanie niektorých kempujúcich. Počas ich pobytu začnú pozorovať divné veci ako miznutie húb, ktoré si cestou nazbierali, zmiznutie noža a dokonca košíka s rakmi, ktoré boli pri jazere …
  Ich zvedavosť ich privádza k tomu, aby začali pátrať. Mali rôzne indície, ktoré ich viedli k odhaleniu tajomstiev kempingu. V príbehu boli častokrát situácie, kde ich priateľstvo a dôvera boli vystavené skúške, v ktorej samozrejme obstáli.
  Ilustrácie v knihe nádherne zachytávajú každý detail scén, čo mi umožnilo lepšie si predstaviť prostredie a postavy príbehu.
  Veľmi ma zaujala jedná konkrétna časť príbehu, a to bola, keď Lasse prišiel k pani „ Veštici“ , ktorá mala čarodejnú guľu a rozhodol sa vyveštiť záhadu čarodejnou guľou, čo samozrejme len „ hral“, ale ona o tom nevedela. Bolo to veľmi napínavé, čakala som kedy vyhlásia zlodejov alebo zlodeja?
  Bola to veľmi dobrodružná , zábavná a napínavá kniha, má však aj jednu nevýhodu.
  Je veľmi krátka!