Preskočiť na obsah

Záhadné javy na Zemi

    V roku 2078 sa na Zemi začali podivne strácať ľudia z nevysvetliteľných dôvodov. Zo Zeme sa záhadne vyparil aj náš hlavný hrdina Dr.Phenomenus, ktorý sa ocitá na neznámej planéte Cirkulus-B32. Tam stretáva aj ďalších nezvestných, s ktorými sa bude snažiť nájsť cestu späť na Zem.
    Pri preskúmavaní neznámej planéty jeden z nezvestných našiel niečo podivné, vyzeralo to ako tajné podzemie. Pri vstupe sa nachádzala veľká brána, ktorá bola uzamknutá. Bolo potrebné nájsť od nej kľúč. Všetci sa tak následne dali do pohybu a začali hľadať niečo, čo by bránu mohlo otvoriť. A práve Phenomenus našiel umelý kameň, ktorý rozpoznal vďaka pokusom, ktoré robil na Zemi. Keď kameň zodvihol, zbadal že zo spodnej strany je tlačidlo. Ani chvíľu neváhal a stlačil ho. V tom sa so škripotom obrovská brána otvorila. Dr.Phenomenus vošiel do podzemia ako prvý a nemohol uveriť čo našiel. Bol tam štvornohý mimozemšťan, ktorý unášal ľudí zo Zeme. Telepotoval ich cez portál, ktorý vyzeral ako farebný komín a viedol cez viaceré dimenzie.
    Doktor chcel s mimozemšťanom uzavrieť dohodu, no on ju neustále odmietal. Nakoniec sa predsa len dohodli, pretože zistil, že doktor má mimoriadne schopnosti, ktoré by sa mu mohli zísť pri jeho pokusoch s teleportovaním. Navrhol teda, že pustí ľudí ak Phenomenus zostane s ním.
    Doktor bol však šikovnejší. Podarilo sa mu dostať k teleportovaciemu prístroju a rozlúsknuť jeho heslo. Heslo nakoniec zmenil vo svoj prospech a mimozemšťan ho už viac nevedel použiť. Phenomenus sa tak bezpečne dostal cez portál až na Zem a spolu s ostatnými nezvestnými si žili šťastný život až do smrti. Od tej doby už nikdy ďalší ľudia nezmizli.