Preskočiť na obsah

Zaklínač: Meč osudu(2) – Andrzej Sapkowski

    Je to zbierka fantasy poviedok a príbehov slávneho zaklínača Geralta z Rivie, Bieleho Vlka. Celkovo ich je 7, z toho sú podľa môjho názoru najpodstatnejšie iba štyri, pretože sa zameriavajú na vývoj hlavného deja, no nesmiem zabudnúť dodať, že vedľajšie tam vôbec nezavadzajú. V týchto poviedok ide o najmä začiatky vzťahu s Yennefer, Geraltovou milenkou, ale aj o zoznámenie sa s jeho Dieťaťom Prekvapenia, Ciri, ktorá je s ním osudom spojená. A musím povedať, čaká ich toho ešte veľa.
    Ak ste už začali čítať Sapkowského Zaklínača, neviete prestať. Ste v neustálom očakávaní, čo sa stane, a to na jeho knihách milujem. Necháva vás stále v strehu. Pamätám si, ako som sa nevedel od deja odtrhnúť. V zbierke mám celú sériu Zaklínača, až tak som si to zamiloval. Aj keď táto kniha je len zbierka poviedok o jeho príhodách, udalostiach a aférach, a Geraltov príbeh naozaj začína v 3 časti, nemali by ste vynechať ani jeden diel z jeho najslávnejšej série. Prišli by ste o značný kontext a naozaj, nie je to na zahodenie. Práve naopak. Prvé dve časti, aj táto, vás majú namotať na nádherný príbeh plný dobrodružstiev a rast a premenu postáv, ale aj ich situácie a city, ktoré ich trápia a s ktorými sa musia vysporiadať.
    Ak ste človek, ktorý vyhľadáva knihy, obsahujúce stručný dej prerozprávaný v jednej knihe, nie ste na správnom mieste. Ale aj tak si myslím, že by ste ju mali vyskúšať, vyvolá vám veľa emócií a prinesie vám veľa zážitkov.