Preskočiť na obsah

Zaklínač: Pani Jazera(7) – Andrzej Sapkowski

    Zaklínač: Pani jazera, je posledná kniha zo série Zaklínač(keď nerátam ôsmu knihu, ktorá z môjho pohľadu je len doplnok zaklínačových výprav, neviem ale iste, keďže ju ešte nemám prečítanú). Kniha nám ukazuje, ako končí príbeh osudu. Príbeh bol predpísaný stať sa tak, ako sa stal, podľa vopred daného osudu, lenže s prekážkami, ktoré im komplikovali cestu.
    V tomto diele sa autor nechal ujsť. Doslova sa rozpísal, čo vôbec nemalo negatívny vplyv na knihu. Na začiatku na nás síce idú zhurta, ale rýchlo sa navnadíme späť do deja. Párkrát počas čítania sa aj uronila malá slzička. Niekedy som si musel dať prestávku od čítania, pretože som nedokázal spracovať, čo sa tam stalo. Nechýbalo ani napätie spolu s nebezpečnými bitkami, zápasmi a situáciami, ktoré boli skoro neprekonateľné.
    Bol to prekrásny uzáver veľkolepej série kníh, plný nepredvídateľných zvratov a udalostí, ktoré by ste nikdy nečakali, že sa stanú. Neviem s istotou povedať, či sa jedná o šťastný, alebo smutný koniec. Tvorca ma ohromil, ale aj zmietol záverom. Ešte dodnes nachádzam samé zaujímavosti ohľadom deja a ideí, aké autor mal pri tvorbe tohto skvostu.
    Kniha mi dala do života novú vášeň. Neopakovateľný zážitok. Niečo, na čo nikdy nezabudnem. Nečudujem sa, prečo si to čitatelia tak chvália. Odporúčam každému milovníkovi fantasy a fiktívnych rozsiahlych svetov, ktorí majú vášeň v knihách, aj hrách.