Preskočiť na obsah

Zaklínač: Posledné želanie(1) – Andrzej Sapkowski

    Kniha nám predstavuje slávneho zaklínača Geralta z Rivie. Iní ho volajú aj Biely Vlk, alebo v starej reči „Gwynbleidd“, kvôli jeho bielym vlasom. Jeho povolaním je zabíjanie príšer a monštier, aby ochránil ľudí, ktorí mu potom aj za to zaplatia. Lenže Geralt ešte nevie, čo ho všetko čaká. Prvá kniha, „Posledné želanie“ nám zatiaľ len ukázala pár príbehov, čo sa nášmu zaklínačovi stalo, zatiaľ čo sa lieči vo svätyni Melitelé po ťažkom zranení o ktorom sa dozvedáme v jednom z tých príbehov.
    Na dielo Andrzeja Sapkovského som natrafil, keď som hľadal novú knihu na čítanie. Aj susedka ju čítala, preto ma to viac upútalo, lebo mala voči tomu kladnú kritiku. A vôbec neľutujem toto rozhodnutie, pretože táto kniha mi otvorila úplne nový svet dobrodružnej a nebezpečnej fantázie, napätia a nečakaných zvratov. Nedá mi nespomenúť vášeň, ktorá tam doslova zapadla. Totálne ma vtiahla do deja a udržovala v napätí, čo sa stane, až do poslednej knihy série. Dodala mi iskru do života a nadšenie z príbehov zaklínača. Vrelo odporúčam všetkým, ktorí milujú fantasy knihy a ak hľadajú knihu, ktorá im umožní zažiť niečo nové a jedinečné. Naozaj, prichádzate o veľa.
    Musím ale spomenúť, že zo začiatku som bol celkom zmätený so sledom udalostí a mal som problém rozlíšiť, alebo prísť na to, že to sú príbehy zaklínača, ktoré sa spomínajú pomedzi prítomnosť. Ale našťastie v ďalších knihách to už je jednoduchšie napísané.