Preskočiť na obsah

Zbierka tajomných rozprávok

  Detektívka Terezka
  Bola raz jedna Terezka a tá Terezka mala veľa kamošov a kamošiek. Volali sa Ester, Daniel a Julka. Všetci boli námesační. Tú noc boli námesačný. Veru nemali byť námesačný lebo spadli do priepasti. Tá priepasť bola nekonečna a býval v nej čarodejník. A keď Terezka vstala išla za svojimi kamarátmi a kamarátkami. No neboli tam. Terezka bola detektívom, tak sledovala stopy, ale po nich ani jedna stopa. Terezka sa nevzdávala a našla čarodejníkovu jamu a zakričala: Estér, Daniél, Julká. Ale nepočula ich tak ešte raz Estér, Daniél, Julká. A Julka sa ozvala. Máš len 20 sekúnd aby si nás zachránila. Ester, Daniel a Julka začali odrátavať 20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0. Zvládla si to Terezka a žili dokým nepomreli.

  O nálepkách, ktoré sa stratili
  Bol raz jeden Jurko a ten Jurko mal zošit a v tom zošite boli nálepky, no jeden deň sa stratili. Jurko bol smutní a nazbieral däveť nálepiek a jedna mu chýbala a vtedy sa stratili nálepky. Kde sú nálepky? V tom prišla detektívka Terka, čo sa stalo Jurko? Spýtala sa Terka. Stratili sa mi nálepky. Tak ja ti pomôžem. Povedala Terka.
  Som detektívka povedala Terka. Tag ideme. Povedala Terka.Tak išli hladali a hladali a potom povedala Terka. Z detektívmi pomôckami to predza pôjde. Ideme si pre ne. Budeme potrebovať, lupu, rozum a teba Jurko. Prečo? Lebo ti vieš všetko o zošite a preto lebo si môj kamarát. Vtom uvidia pána, ktorí niečo skríva pod kabátom. Opýtal sa Jurko čo to máš? V tom pán zabudo že to ukradol u Jurka a povedal nálepky. Môžem sa pozrieť opítala sa Terka. Jasné povedal pán. Jurko sú to tvoje nálepky? Áno povedal Jurko. Vtom im tie nálepky niekto zobral a bola naháňačky. Ale Jurko a Terka boli rýchlejší. Preto lebo boli mladší a takto skončil príbeh o nálepkách ktoré sa stratili a žili dokím nepomrel. Jurko s Terkou pomáhajú možno do dnes.

  Prvý permoník
  Zahraj sa. Potrebuje: slamku, dvoch hráčov, kus papiera. Postup: zober si kus papiera roztrihaj ho na pásiki potom poskladaj z pásikov harmoniku potom dokresli detaili a zábavu máš hotovú hurá!!!!!! A začína sa rozprávka. Kde bolo tam bolo bol raz jeden Jurko. Mal vístavu permoníkov. Raz v noci ožil jeden permoník. HRA: Vráť sa tam kde ukazuje čiara. Nič sa nedeje. Vráť sa o päť políčok dozadu. Choď dole. Posuň sa o 9 políčok dopredu. KONIEC HRY. A vibral sa von chcel Jurka zobudiť tak buchol dveramy. HÁDANKA: 1. Čo môžeš držať v pravej ruke ale nikdy v ľavej? (UKURUVAL) 2. Ak je tá istá kniha na poličke štvrtou zľava a šiestou sprava. Koľko kníh je na poličke? (ŤäVED) KONIEC HÁDANKY Ale Jurko sa nezobudil a ešte raz a ešte raz. Dokážeš presunúť dve zápalky aby sedela rovnica? Až na toto sa zobudil Jurko ale na to sa zobudili aj Jurkovi rodičia. SUDOKU. A začala sa naháňačka veľká naháňačka!!! Zobudila celé mesto. VYMALUJSI. Ale permoníci sú veľmi rýchli ale tento bol vínimočne rýchly. Lebo to bol BLUDISKO. Prví permoník na celom svete. VIPÍŠ ČO SA TI PÁČILO. Obsah: Je to o Jurkovy ktorí má vístavu permoníkov. Jeden permoník ožijej a ďalej sa už dozviete kekď prečítate túto knihu.