Preskočiť na obsah

Ženský zákon

  Zensky zakon

  Knihu som si vybral pretože sme mali robiť projekt.

  Dejstvo prvé

  Anicka (Javorová) a Miško (Malecký) su do seba zalúbený tak si slubia ze sa vezmú. Jedneho dna sa rozhodnu povedat o ich slube Anickynej mame (Zuzane) aby Anicku nevidala ked bude Misko na vojne potom sa to dozvedia aj Miskovi rodicia pretoze. Hádky začali ohladom toho u koho budú bývať. Pretoze nikdo nechce svoje dieta pustit preč z domu pretože by im nemal kdo pomáhať. Misko odchádza na vojnu.

  Dejstvo druhé

  Misovej mame zaćina suseda Dora Kalinovie nahovárať nech si radsej zoberie za zenu richtárkinu dceru (Kaťuša) pretoze je bohatsia a taktiež si vymyšla klebety o Anicke. Misová mama sa teda nechá nahovoriť tým padom svatbu s Anickou chce zrusit a chce aby si Misko zobral Richtárkynu dceru. Anickyna mama tiež nechce aby sa zobrali takže hadže do ohna list ktorý napisal Miso Anicke.

  Dejstvo tretie

  Ked sa Misko vratil z vojny dopocul sa ze mu bola Anicka neverná a taktiež pocuje a klamstvach ktore hovorí Dora Misko im uverí a o Aničke uz nechce ani pocut. Zacala sa hadka medzi Zuzov a Marou. Mare prislo zle a odpadla.

  Stvrté dejstvo

  Anicka sa zacala hnevat na doru kvoli vsetkym klamstvam. Dore pomaly zacne dochádzať co sposobila a rozhodne sa povedat pravdu. Dora presvieča Zuzu aby dovolila svadbu Misovi s Anickou ale tá je stále proti. Anicka hovorila jeho Mame ze sa ho teda zriekne ale ona si snim vsetko vyjasní. Mara nakoniec so svadbou súhlasí. Mami sa už na seba nehnevajú