Preskočiť na obsah

Život Adama 2, Rebel to má ťažké!

  Život Adama 2
  Rebel to má ťažké!

  Túto knihu som si vybral v školskej knižnici, pretože sa mi najskôr páčil obal. Keď som celú knižku prečítal, tak sa mi zapáčila, pretože sa občas cítim ako ten Adam z knihy.
  Tiež mám 11 rokov, ale chodím do piatej triedy, lebo som mal odklad. Tiež mám dvoch súrodencov, ale jeden je ešte v maminom brušku. Tiež som taký rebel, aj mama mi to hovorí. A tiež ma baví hranie na počítači, zábava, hudba a futbal.
  V knihe bolo viac príbehov, ale mňa najviac zaujal príbeh Dedkov pohreb. Aj Adamovi v knihe zomrel dedko na rakovinu takisto ako mne pred tromi rokmi. Keď som to čítal, hneď som si na neho spomenul. Od dvoch rokov som mu hovorieval Dedko Fuj-fuj, pretože vždy kričal na nášho psa: „Nero, fuj!“ Stále na neho myslím a je mi za ním smutno. Veľmi často mu chodím na cintorín zapáliť sviečku.
  Zaujal ma tam ešte jeden príbeh. Volá sa Dovolenka pri mori. Tiež sme boli minulý rok pri mori a keď sme sa vrátili domov, oznámili mi, že budem mať súrodenca. Vraj som sa správal ako taký rebel, pretože som búchal dverami a bol som nešťastný. Ale teraz sa už teším. Adamov príbeh nebol o tom, že bude mať súrodenca, ale ja som si pri jeho čítaní spomenul na môj príbeh. Knižka sa mi tak páčila, že by som si chcel prečítať aj knižku Život Adama 1.