Preskočiť na obsah

Zlo pod slnkom

    Zlo pod slnkom je detektívny román ktorý napísala Agatha Christie. Je rozdelená na 12 častí a má presne 180 strán. Keďže je to detektívka, vela sa používa retrospektiva, ale v knihe používajú aj chronologický postup. Poďme si povedať viac o postavách a deji tohto príbehu.
    Hlavná postava je detektív Hercule Poirot, ktorý sa ubytuje na krásnom ostrove v luxusnom hoteli v stredozemnom mori. Táto jeho dovolenka možno pôvodne vyzerá pokojne, ale to sa zmení po tom, čo sa nájde mŕtva Arlena Marshall. Je to nádherná žena, bývalá herečka, ktorá má manžela Kennet Marshall a je macochou jeho dcére Linde ktorú mal zo svojou prvou ženou. Potom čo ju nájdu uškrtenú sa Inšpektor Colgate, Weston a s nimi aj Poirot. Vypočúvajú ubytovaných, ku ktorým patrí okrem pána Marshalla a jeho dcéry aj Patrick Redfern, o ktorom sa hovorilo že bol zaľúbeny do Arleny napriek tomu že mal ženu Christine, ktorá bola ubytovaná v hoteli s ním, Rosalie Otterbourne, ktorá má svoj vlastný podnik a starší pár Odell a Myra Gardenerovci. Po vypočutí všetkých je stale ťažké zistiť vynníka. Vyšetrovatelia prišli s rôznymi riešeniami, no Hercule Poirot mal iný názor. Zorganizuje teda pre všetkých spoločný piknik aby všetci prišli na iné myšlienky, no popri tom si overí veľmi dôležitú vec, ktorá ho utvrdí v jeho teórií. Kto teda zabil Arlenu Marshallovú? To je tajomstvo. Prečítajte si:)
    Knižka je veľmi napínava a zaujímavá, je napísaná tak, aby sme ani my nevedeli zistiť kto vlastne vrahom bola ž do poslednej chvíle. Rôzne výpovede raz nás navedú myslieť si niečo, raz zas niečo iné. Odporúčam si prečítať.