Preskočiť na obsah

Zošidlo a duch Fantazmoru

    Kniha Zošidlo a duch Fantazmoru je tretie pokračovanie príbehov o Zošidlovi – pozošívanom chlapcovi, ktorého stvoril šialený profesor Erazmus.
    Tento príbeh je zo všetkých troch, ktoré som už prečítal najlepší. Bol napínavý od začiatku až do konca. Dozvedel som sa to, odkiaľ má Zošidlo srdce. Kedysi dávno dedinku Zamuchlákov trápil zlý Zlobor Kostidrv. Dedinčania sa dohodli s profesorom Erazmom a aby ho zničili použili veľmi silný jed. Profesor použil jeho srdce na stvorenie svojho prvého TVORA – Zošidla. A duch sa celé roky túlal hradom, až prišiel na plán, ako sa vrátiť a pomstiť dedinčanom. Ukázal Zošidlovi prvého tvora profesora – Iva so železnou rukou. Sklamaný Zošidlo podľahol duchovi Zlobra a ten sa dostal do jeho tela. Oživili posledného obrovského tvora a zaútočili na hrad a dedinu. Zošidlo ovládal duch a ničil všetko čo mu prišlo do cesty. Našťastie ho priatelia podržali a pustili sa do záchrany domova všetkých TVOROV a dediny Zamuchlákov. Samozrejme, že sa všetko skončilo dobre a Zošidlo získal ďalšieho priateľa – Iva, ktorý nebol prvý tvor Profesora Erazma ale jeho deda, ktorý bol tiež šialený vedec a mal rovnaké meno.
    V knihe samozrejme nesklamali obrázky pre dokonalú predstavu deja. Určite si prečítam ďalšie pokračovanie. Odporúčam knihu všetkým, ktorí majú radi dobrodružstvo, fantáziu, trochu nezmyslov a vtip.