Preskočiť na obsah

Zošidlo a piráti – Guy Bass

  GuyBass
  Zošidlo a piráti

  Recenzia

  Druhé pokračovanie o obľúbenom hrdinovi, ktorý dostal meno Zošidlo. Zošidlo, výtvor bláznivého profesora Erazmusa, nájde po odchode profesora z Fantazmoru pirátsky denník. Rozmýšľa nad tým, aký by asi mohol byť život ozajstného pirátskeho kapitána. A tak si s priateľmi Tvorom-netvorom a Arabelou postavia pravú pirátsku loď, spustia ju na more a zažijú dobrodružstvá, o akých ani nesnívali.
  Odporúčam prečítať si najprv pôvodnú knihu Zošidlo, aby ste sa zoznámili s postavami.Čitatelia, ktorí nečítali prvú knihu, prídu o vysvetlenie, ktoré popisuje, ako sa Zošidlo a ostatní obyvatelia hradu stali priateľmi s dievčaťom z dediny.
  Dej celého príbehu pokračovania ma veľmi oslovil, hlavne tam, kde sa ocitne Zošidlo v miestnosti, v ktorej bol vyrobený a nachádza pirátsku knihu profesora Erazmusa. A kvôli tomu sa zo Zošidla a jeho opustených kamarátov stávajú piráti a tak aj vznikol názov Zošidlo a piráti. Páči sa mi že v tomto diele už nie je taký osamelý a že si nájde partnerov, s ktorými prežije toto dobrodružstvo.
  Úprimne táto kniha ma veľmi prekvapila,kedže tento typ kníh nieje moja šálka kávy. Toto pokračovanieZošidla, má zaujímavý príbeh, ale ako horor málo strašidelný. Ale páči sa mi ako autor spravil tento príbeh aj zábavný aj strašidelný. Pripomína mi to Frankensteina.
  Možno nie každého bavia knihy s pirátskou tématikou, ale za pokus to určite stojí. Ilustrácie v knihe sú zaujímavé a niektoré sa autorovi fakt podarili a sú naozaj pekné. Čítal som to dosť dávno no doteraz si pamätám detaily ilustrácií.
  Podľa mňa veľké plus pri tejto knihe je že kniha je pomerne krátka a čítateľ ju má veľmi rýchlo prečítanú.Je to rýchle a zábavné čítanie. Kniha je každopádne spracovaná pekne.Je pútavá a ľahko vás zatiahne do inej reality. Sú tu zvraty, ktoré som nejakým spôsobom očakával, že prídu, ale stále som bol prekvapený niektorými zvratmi, ktorými sa príbeh uberal.Problém s týmito sériami kníh však je ten, že neviem ktorá je prvá časť a ktorá tretia.
  Myslel som si že sa príbeh vyvrcholí do niečoho úžasného a hrozivého, no keď som si uvedomil že kniha a celá strašidelná séria je zameraná na deti vo veku 5 až 10 rokov došlo mi že to neskončí ako každý horor s hrozným koncom.
  Zošidlo a piráti je kniha o priateľstve, predstavivosti a dobrodružstve. Ale podľa mňa nás autor opäť učí, že je v poriadku byť iný a že nie sme všetci rovnakí. Prečítam si určite aj tretiu časť. Knihu určite odporúčam!
  Zhodnotil by som takých 8/10.