Preskočiť na obsah

Zub

  Ahojte, volám sa Nelka a som žiačkou 2.A triedy !
  Moje jediné prianie bolo … na jediný deň sa stať zubom. Veľmi som to chcela vyskúšať ! Už dva roky chcem byť zubom.
  Bývam v jednoposchodovom dome a mám sama izbu. Je to smutné, lebo som jedináčik. Som stále sama, v izbe.
  Už je podvečer a chystám sa spať.
  „Nely, choď do vane!“ povedala mamička. „Dobre mami, už som v napustenej vani!“ Ľahnem si a premýšľam, aké to je byť zubom. Podľa mňa je to úžasný pocit. Keď si ich dobre umývaš.
  „Nely, už ťa vyberiem z vane!“ povedala mamička Nelke. Podala jej uterák a vybrala ju z vane. „Nely, choď si umyť zuby a spať!“ Nelka si umyla zúbky a ide spať. Už spí!
  V noci sa zrazu otvorí okno. Nelka spí. A v tom okne je … Víla, ktorá má hnedé vlasy, ružové šaty a v ruke poličku. Dotkne sa s paličkou Nelkinej hlavy a odíde. Zavrela za sebou okno .
  Ráno sa Nelka zobudí, pozrie sa okolo seba a tam samé zuby. „Kde to som?“ spýtala sa Nelka sama seba. Potom jej to došlo. … je v ústach. „Jupííííííí, stala som sa zubom! Pravda!“ Nelka sa stala zubom. Je v Sárkiných ústach. Sárka je práve na kolobežke a BÁC ! Spadla! Sárka ide za mamou. “ Mamííí, ja som spadla! “ kričí Sárka. Mamka Sárke ošetrila koleno, dala jej naňho lepku . Sárkina mamka si však nevšimla, že má zlomený zub. Najhoršie je, že ten zub je Nelka. „Au, au “ povedala Nelka. Nelka dostala výborný nápad. Rozhýbala sa a spadla dole krkom až do bruška. To bola jazda ! O päť hodín sa rozhodla, že ide spať. Prišla k nej víla a dotkla sa jej čela. Nelka sa zobudila, ale nebola už v brušku. Bola späť doma. „Som doma!“ vykríkla Nelka “ splnil sa mi sen“ .
  Už mám dokonalú myšlienku : “ UMÝVAJTE SI ZUBY! “
  TAK VIDÍME SA !
  P.S. Adelka túto poviedku napísala ako druháčka. Odvtedy už napísala 6 poviedok a miluje knihy. Chce sa stať spisovateľkou.