Preskočiť na obsah

Zvláštny balík

    Zvláštny balík

    Niekto zazvonil na zvonček pri zadných dverách. „To je zvláštne…“ pomyslel si malý robotík Bamboo, pretože cez zadné dvere chodil len on, keď sa chcel ísť hrať s loptou. Vedelo o ňom veľmi málo robotov (jeho rodičia, jeho psík Filmanent a on). Rodičia však boli ešte v práci a psík sa nabíjal, tak kto by to mohol byť? Keď otvoril, zistil, že tam nikto nie je, ale všimol si, že tam stojí balík, na ktorom je napísané rodina Talčová, Inteligentná D3, Robotov. Tak teda zobral balík do svojej útulnej izbičky s vyvesenými plagátmi super robotov, ktorí pomáhajú akýmsi ľuďom v inej dimenzii (iná dimenzia je náš vesmír no o dimenzii robotov, v ktorej žije aj Bamboo nevie nik).

    Bamboo začal balík rozbaľovať: jedna páska, druhá páska, už len stačí stlačiť veľké červené tlačidlo. Bamboo ho stlačil a hľa! Balík sa otvoril a vyleteli z neho skrutky, matice, kovové časti a kadejaké iné haraburdy aj návod. Bamboo chvíľu civel na ten neporiadok, ktorý sa váľal po zemi. Veru robotské balíky, vždy narobia veľkú spúšť. Potom prečítal si návod. Stálo tam: Návod na zloženie robota vo veku 3 rokov. Volá sa Lab. Bamboovi išiel vybuchnúť procesor od nadšenia. Konečne bude mať bračeka! Síce malého, ale hlavné je, že je to brat a nie sestra, lebo so sestrami sa nedá hrať robobal ani PC-bal. Pustil sa do skladania. Jeden diel, druhý diel, jedna ruka, druhá ruka, ešte nohy, telo a hlavu a už je robotík menší ako Bamboo na svete. Bamboo ho pripojil ku svojej nabíjacej stanici. Už len počkať kým sa nabije. Trvalo to dlho, tak si išiel zahrať PC-bal.

    Medzitým sa Lab nabil a akosi zázračne zapol. Vyskočil z nabíjacej stanice, no niečo ho pritiahlo späť. Bol to kábel, no nevedel to, veď sa práve narodil. Skúšal to znova a znova, no kábel ho vždy pritiahol späť. Nakoniec Lab stratil trpezlivosť. Trhol z celej sily a vytrhol celú nabíjaciu stanicu. Rozhodol sa, že ide na prieskum. Najskôr vošiel do nabíjacej miestnosti (to znamená kuchyňa). Porozbíjal všetky okná a krásnu nabíjaciu stanicu pre hostí, ktorá bola zo skla. Potom vbehol do dátovačky (do obývačky pretože vymieňať si dáta znamená vymieňať si slová). Tam rozbil poháre s elektrickým šokom (robotický nápoj) a zničil automat na Súčiastkové bonbóny. Potom vtrhol do programovačky (pracovňa), kde bol vstup zakázaný. Vošiel tam s 1 káblom a vyšiel z nej s 15 káblami. Nakoniec navštívil odhrdzovatelňu (kúpeľňa), v ktorej zničil odhrdzník a drôtenú kefu.

    Práve vtedy Bamboo dohral 14. level PC-balu. Keď sa chcel ísť pozrieť na Laba, uvidel tú spúšť. Veľmi sa nahneval. Ako to uprace za polhodinu? Veď vtedy už jeho rodičia končia zmenu v ich rodinnej firme a isto budú nahnevaní. Myslel si, že to urobil Filmanent. Prišiel k jeho pelechu a začal ho hrešiť. Psík len lenivo ukázal packou na Laba a pokračoval v „spaní“. Bamboo nemohol uveriť vlastným očiam! „ON ŽIJE!“ Zakričal. Zabudol na upratovanie a pribehol k Labovi. Odpojil ho z nabíjacej stanice, aby sa netrápil a naučil ho hrať robobal. Robobal sa hrá takto: Najskôr robot musí lopte povedať akú chce náročnosť hry. Potom hru odštartuje. Kto ju chytí, ten ju musí hodiť tomu druhému tak, aby ju nechytil. Lopta je však huncútska, preto sa niekedy vráti naspäť a prevalcuje hráča, ktorý ju hodil. Bamboo zvolil ľahkú náročnosť a hra mohla začať. Lopta pomáhala Labovi (asi jej sľúbil, že jej dá elektrický šok) a tak vyhral 10:1 prvé kolo Lab. Druhé kolo dopadlo 20:2 a tretie už začalo byť napínavé a výsledok bol 0:50. A aj tak vyhral Lab, lebo čísla sú prehodené. Ale Bamboo nie je z toho vôbec smutný, pretože má konečne kamaráta! Koniec!