Rozprávka o troch prasiatkach je podľa mňa celkom jednoduchá, ale má dobré ponaučenie. Ide o tri prasiatka, ktoré si postavili domy z rôznych materiálov. Prvé prasiatko si postavilo dom zo slamy, druhé z dreva a tretie z tehál.
Keď prišiel vlk, tak prvé dva domy ľahko sfúkol, lebo boli slabé. Prasiatka potom utiekli k tomu tretiemu, ktoré si dalo viac námahy a postavilo pevný dom. Vlk sa snažil dostať aj tam, ale nepodarilo sa mu to.
