Preskočiť na obsah

Povedali o nás

Juraj Droba

predseda Bratislavského samosprávneho kraja

Vráťme knihy do škôl je krásny projekt, ktorí si získal nielen moje srdce, ale najmä obrovské množstvo priaznivcov po celom Slovensku. Fandím mu preto, lebo podporuje záujem o knihy a motivuje k čítaniu. Verím, že aj vy sa radi začítate do zaujímavých príbehov z histórie, ďalekých krajín, fantasy svetov, ale aj zo súčasnosti. Je to čas, ktorý venujete iba sebe, rozširujete si obzory, či slovnú zásobu. A to vám nikto nikdy nezoberie.

Erika Jurinová

predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja

Aj touto súťažou chceme deti v našom kraji motivovať, aby neváhali prežiť s knihou podľa vlastného výberu dobrodružstvo a porozprávali o tom aj ostatným. Chceme povzbudiť tých mladých čitateľov, ktorí majú radi knihy, aj tých, ktorí zatiaľ odvahu skúsiť to s knihou nenašli. Skúste to, čítajte, napíšte a vyhrajte. Čítanie predsa nie je nudná povinnosť, ale zábavné dobrodružstvo objavovania a poznávania. Pekné ceny čakajú nielen na jednotlivcov, ale aj na najaktívnejšiu strednú školu v Žilinskom kraji.

Rastislav Trnka

predseda Košického samosprávneho kraja

Výsledky poslednej medzinárodnej štúdie OECD PISA ukázali, že na Slovensku potrebujeme zamakať na čitateľskej gramotnosti žiakov. Preto sa aj my na Košickej župe pridávame k projektu Vráťme knihy do škôl, ktorý pomôže našim školákom nielen viac čítať, ale aj čítať medzi riadkami. Verím, že žiaci na chvíľku odložia displeje a v spoločnosti knižných hrdinov zažijú dobrodružstvá, aké sa skrývajú len na stránkach kníh. Osobne sa teším aj na poviedky, ktoré s plným nasadením svojej fantázie napíšu sami.

Jaroslav Baška

predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja

Jedno švédske príslovie hovorí, že v dobrej knihe je to najlepšie medzi riadkami. Som presvedčený, že aj medzi mladými ľuďmi sa stále nájdu takí, ktorí ani v dnešnej digitálnej dobe nevymenia dobrú knihu za film či tablet. Verím, že aj tento projekt nám opäť pomôže naštartovať zvedavosť a túžbu po poznaní u ďalších detí, a rozšíriť okruh tých, ktorí budú s nadšením čítať medzi riadkami.

Jozef Viskupič

predseda Trnavského samosprávneho kraja

Pravidelné čítanie kníh je ako nikdy nekončiaca dobrodružná cesta objavovania. Vďaka čítaniu sa môžeme stretnúť so zaujímavými ľuďmi, ísť na zaujímavé miesta a ako bonus rozvíja kreativitu a porozumenie. Aj preto sa Trnavská župa pripojila k organizácii už 12. ročníka čitateľskej súťaže Vráťme knihy do škôl. Verím, že všetci zúčastnení niečo nové zažijú.

Ondrej Lunter

predseda Banskobystrického samosprávneho kraja

Vítam každú iniciatívu, ktorá podnieti záujem detí a mladých o knihy. Je dôležité, aby pochopili, že čítanie nie je len nudné lúskanie povinnej literatúry. Prostredníctvom príbehov môžu objavovať rozprávkové svety, zažiť dobrodružné výpravy, prevteliť sa do odvážnych hrdinov a ocitnúť sa kdekoľvek, kam ich zavedie fantázia. Vziať do ruky knihu je jednoducho vždy dobrý nápad a presne to je posolstvom súťaže Vráťme knihy do škôl. Verím, že šikovné deti a študenti z nášho kraja sa schuti začítajú či dokonca pustia do vlastnej tvorby.

Branislav Becík

predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja

„Našu spoločnosť môžeme vnímať ako jednu veľkú knižnicu plnú životných príbehov: odborných skúseností, veselých či dobrodružných príhod, ale aj vzácnych myšlienok a odvážnych činov. Nebojte sa hľadať odpovede na svoje otázky – či už to bude v knihách, alebo medzi ľuďmi.“