Je to o princovi Hamletovi ktorému zomrie otec a jeho mama sa veľmi rýchlo vydá za jeho strýka. Hamletovi sa to zdá divné a potom sa mu zjaví duch jeho otca ktorý mu povie že ho vlastne zabil ten strýko. Hamlet začne premýšľať čo má robiť a chce si to overiť. Začne sa správať zvláštne aby zistil pravdu. Postupne sa to celé zamotáva, sú tam klamstvá, zrady a aj láska s Oféliou ktorá nedopadne dobre. Nakoniec sa to celé skončí dosť tragicky lebo zomrie viac postáv vrátane Hamleta. Je to o pomste, rozmýšľaní nad životom a o tom že niekedy človek nevie čo je správne spraviť.
