Preskočiť na obsah

A Good Girl´s Guide to Murder

  Ako nájsť vraha: Príručka pre dobré dievčatá (A Good Girl´s Guide to Murder) – Holly Jackson

  Prípad je uzavretý. Andie Bell bola zavraždená svojim priateľom Salilom Singhom pred piatimi rokmi a každý tomu verí. Ale je to naozaj tak? Jej telo sa nikdy nenašlo a polícia predsalen usúdila, že bola zavraždená a obvinili z toho jej priateľa. 17-ročná študentka Pippa Fitz-Amobi si tým nie je tak istá. Práve preto si túto tému vyberie pre svoj školský projekt, aby dokázala, že Salil Singh je nevinný. Chce to dokázať, keďže Salil to urobiť nemôže. Po tom, ako niekto zavraždil Andie, spáchal samovraždu. Jej projekt sa však neskôr mení na vážnu situáciu a Pip začne odhaľovať tajomstvá, ktoré sa niekto v meste zúfalo snaží skryť a úplne vymazať z povrchu zemského. Pip a Ravi, Salilov brat, spolu tento prípad riešia a každý deň na nich čakajú nové informácie, riešenia, nezodpovedané otázky či zápletky.

  Vybrala som si túto knižku, pretože je moja obľúbená. Je veľmi zaujímavá a nedokázala som sa od nej odlepiť. Táto kniha je prvá zo série štyroch kníh (A Good Girl´s Guide to Murder, Good Girl Bad Blood, As Good As Dead a Kill Joy) od britskej autorky Holly Jackson.
  Hlavné postavy sú 17-ročná Pippa Fitz-Amobi a Salilov brat – 20-ročný Ravi Singh. V knihe vystupuje aj veľa vedľajších postáv, ako napríklad najlepšia kamarátka
  Pip – Cara Wardová. Carina sestra Naomi Wardová, ich otec Elliot Ward, Becca Bell, Jason Bell, Max Hastings, Stanley Forbes a mnoho ďalších…

  A čo mi prečítanie tejto dokonalej knihy dalo do života? Nie je správne súdiť človeka a jeho blízkych iba podľa toho, čo hovoria ostatní. Hlavne nie vtedy, keď nemáme overené dôkazy… Bez nich nikdy nevieme, aká je pravda naozaj.