Preskočiť na obsah

After tajomstvo

    Tessa práve urobila najdôležitejšie rozhodnutie svojho života, no vzápätí sa všetko mení. Nečakané odhalenia o rodinách Tessy i Hardina naznačujú, že skutočnosť je iná, než si obaja mysleli. Čo bude s ich budúcnosťou, o ktorú doposiaľ tak tvrdo bojovali?
    Tessin život sa rozpadáva. Nič nie je také, ako si myslela. Ani priatelia, ani rodina. Hardin – jediný človek, ktorý by mal za každých okolností byť jej spoľahlivou oporou –, zúri, keď zistí, čo dôležité pred ním Tessa zatajovala. Namiesto toho, aby ju v jej plánoch podporil, rozhodne sa jej ich prekaziť.
    Tessa vie, že Hardin ju miluje a urobí všetko, aby ju chránil, avšak niekoho ľúbiť a dokázať s ním žiť nie je to isté. Tessu vyčerpáva nekonečný kruh záchvatov žiarlivosti, nepredvídateľného hnevu a odpúšťania. Silu jej citu k Hardinovi už nikdy neprekoná iný muž, žiaden iný bozk jej neposkytne toľko radosti ako Hardinov – stojí však neskrotná vášeň medzi nimi za ten nekonečný boj? Kedysi im na prekonanie problémov stačilo, že jeden druhého ľúbia. Ak sa však Tessa rozhodne poslúchnuť hlas svojho srdca, bude to znamenať… koniec? fter: Tajomstvo plynulo nadväzuje na predošlé filmy a ostáva verný svojej knižnej predlohe. Netrvá dlho a párik sa musí popasovať s prvým problémom. Tessa sa musí kvôli práci presťahovať do Seattlu a čaká ich vzťah na diaľku. To sa samozrejme Hardinovi nepáči, keďže sa nebudú vidieť a Tessa bude blízko svojho kolegu Trevora, ktorý im v druhom filme zamiešal karty.

    Problémy prichádzajú a odchádzajú tak, ako to vo vzťahoch a v živote býva. Ťažko sa mi hodnotí scenár filmu, keďže sa snímka snažila byť čo najvernejšia knižej predlohe. Vo filme však boli momenty, keď som jednoducho musela prevrátiť oči. Tessa je vyobrazená ako naivné dievča, ktoré za posledný rok vyrástlo na ženu. Je očividne ale stále v živote stratená a hľadá sa.