Preskočiť na obsah

Ako nájsť vraha – Holly Jackson

  Recenzia- “Ako nájsť vraha od Holly Jackson“

  Hlavnou postavou tejto knihy je sedemnásť ročná Pippa Fitz-Amobi, ktorú však všetci prezývajú Pip. Pip sa pre svoju koncoročnú prácu do školy rozhodne prebrať prípad, ktorý sa v Little Kiltone, mestečku kde žije stal ored piatimi rokmi. Stredoškoláčka Andie Bellová bola zavraždená jej priateľom, Salom Singhom, ktorý bol neskôr nájdený mŕtvy v lese nedaleko mesta. Pip však neverí, že Sal naozaj zavraždil Andie a s pomocou Slovho mladšieho brata, Raviho, sa rozhodne očistiť Salove meno a odhaliť skutočného vraha.
  “Ako nájsť vraha“ je jednou z mojich najobľúbenejších kníh. Milujem štýl písania autorky a nielen táto ale aj jej ostatné knihy sú neuveriteľne pútavé a napínavé. Knihu som prečítala za pár dní a ozaj som ju nedokázala položiť. Všetky postavy v tejto knižnej sérii sú výborne napísané a vybrať si jednu obľúbenú dá zabrať. Ako niekto kto takmer vôbec nečítal som si túto knihu obľubila na toľka, že som si hneď išla dokúpiť zvyšok série.
  Táto séria sa skladá z styroch kníh: “Ako nájsť vraha“, “Dobré dievčatá končia zle“, “Kto druhému jamu kope“ a krátky prequel: “Kill joy“, ktorý ešte nebol preložený do slovenčiny.
  Mojou obľúbenou postavou celej série sa však na koniec stal Ravi Singh, mladší brat Sala Singha a neskôr aj priateľ Pip. Ravi je nesmierne vtipný a milý. Jeho interakcie s Pip u mňa vždy vyvolali úsmev a nevedela som sa dočkať ďalšieho momentu kedy sa objaví.
  Knihu určite doporučujem každému.