Preskočiť na obsah

Ako si vycvičiť rodičov

  AKO SI VYCVIČIŤ RODIČOV

  Napísal: Pete John Son počet strán: 194

  Vybral som si túto knihu, lebo som bol zvedavý, či sa rodičia dajú naozaj vycvičiť. Zaujalo ma že je kniha písaná ako denníček 12 ročného chlapca. Louis (hlavná postava) je nešťastný z presťahovania do iného mesta, nezapadol do novej školy a má pocit, že mu rodičia nerozumejú. Chcel sa stať komikom, aby niekam zapadal tak sa prihlásil na dramatický krúžok. Vďaka tomu v knihe vzniká veľa vtipných scén. Je písaná jednoduchým štýlom a vtipne ilustrovaná.
  Knihu by som odporučil mojim spolužiakom, lebo je napísaná jazykom, ktorému rozumieme a v prostredí v ktorom žijeme. Je vtipná a povedzme si pravdu, všetci chceme mať vycvičených rodičov. Hlavnou myšlienkou celej knihy je, že aj keď sa niekedy deťom nepáči ako sa ich rodičia správajú, tak ich majú radi a chcú pre ne to najlepšie.
  Troch ma zarazili nebezpečné situácie, keď oklamal rodičov aj učiteľov, a bez dovolenia namiesto do školy utiekol sám vlakom na konkurz do veľkého mesta. Ale ako to v knihách býva, dobro víťazí nad zlom a všetko dobre dopadlo.

  Kristián Uváček