Preskočiť na obsah

Alea, dievča mora, Tanya Stewnerová

    Súťaž- Vráťme knihy do škôl
    Na tento opis som si vybrala knihu „ Alea, dievča mora“. Túto knihu som si vybrala pretože som ju čítala veľakrát a stále ma neprestala baviť. Táto kniha je o dievčati ktoré už od malička miluje vodu, no zároveň má pred ňou aj obrovský rešpekt. Alea žila doteraz v povedomí že trpí nevyliečiteľnou, vzácnou chorobou kde by jej kontakt s ľadovou vodou mohol uškodiť až do takej miery že by mohla umrieť. No keď jej pestúnka náhle ochorie, Alea sa rozhodne že sa vydá zo svojimi novými kamarátmi Benom, Sammym a Tess, na ich pomerne veľkú loď s názvom „Crucis“. Spoločne sa vydajú na dobrodružnú plavbu, plnú zábavy, odhodlania ale tak isto aj strachu a nebezpečenstva. Vydajú sa totiž to hľadať Aleinu matku, ktorá ju pred jedenástimi rokmi nechala svojej pestúnke na pláži a potom navždy zmizla. No keď počas jednej plavebnej noci strhne búrka Aleu do studeného mora, zrazu je všetko inak. Alea už konečne zistila čo znamenali tie chrasty na rukách a na nohách, ktoré celý život tajila pred všetkými. Alea je totižto Morská panna tak isto ako bola aj jej mama. A vydá sa tak preskúmať počas plavby podmorský svet.
    Čo mi dala táto kniha? Dobráotázka. Tak táto kniha mi dala určite odvahu, nebáť sa objavovať nové veci, nové dobrodružstvo, a hlavne sa nebáť prekonať svoj strach. Odhodlať sa skúšať nové veci, otvoriť dvere novým skúsenostiam a novým priateľom, tak isto ako to urobila aj hlavná hrdinka tohto príbehu. Pretože všetko je raz po prvýkrát.
    Určite odporúčam prečítať túto knihu. Táto kniha je plná zábavy, dobrodružstva ale aj nebezpečenstva. Táto kniha má šesť dielov, v ktorých Alea spoznáva nových ľudí. Tento opis bol inšpirovaný prvým dielom príbehu od Nemeckej autorky menom TanyaStewnerová. A to či Alea nájde odpovede na všetky svoje otázky sa dočítate v knihe.
    Michaela Turňová, 7. Ročník, ZŠ s MŠ Pionierska 2, Brezno, adresa bydliska: Jelšová 7, Brezno 977 01