Anjel Riško vie, že Timka chodí s okom i s maminkou do prírody.
Po lese kráčaju, dalekohľat maju, na zvieratko a navtáčiki sa pozera.
A pritom su tíško ako rybyčky, počuvaju spev i bzukot včiel.
Riškovi napadlo:,, pôjdem s nimi.
Pozriem sa i do lesa i do dediny.
Vystrel kridielka a sedi na kkonári konára jedličky.
