Preskočiť na obsah

Anna na Redmonde- L. M. Montgomery

  Vybrala som si túto knihu kvôli tomu, že je o mladom dievčati, ktoré má veľkú odvahu, študuje a prežíva svoje prvé lásky a žiadosti o ruku. Ja by som ju odporučila dievčatám od 13 rokov, lebo mladšie dievčatá by to nebavilo a je to taktiež o láske.

  Mne sa knižka veľmi páčila. Bola zaujímavá a mala veľa zvratov, dala mi iný pohľad do života.

  Červenovlasé dievča Anna študuje na vysokej škole Redmond. Anne sa na Redmonde darí. Na druhý rok štúdia si Anna, Phil, Priscilla, Stella a teta Jamesina prenajali malý domček s názvom U Patty. Gilbert povie Anne, čo k nej cíti, ale ona ho odmietne a všetko sa zmení. Ich priateľstvo nebude ako pretým. Keď sa jeden večer Anna ide prejsť, začne pršať, stretne milého, pekného Roya Gardnera. Začnú sa stretávať. Anna sa dozvie o svojich rodičoch viac. Diana sa vydala za Freda Wrighta. Anna cez mesiace Júl a August išla učiť do Valley Road. Annu čaká posledný a náročný rok na Redmonde. Anna aj s kamarátkami spravili bakalára úžasne. Roy požiadal Annu o ruku, no Anna ho odmietla. Phil sa vydala za reverenda Joa. Diane sa narodilo jej prvorodené dieťa. Anne oznámili, že Gilbert umiera. Ale nakoniec sa mu polepšilo. S Annou sa vybrali na prechádzku, kde ju znova požiadal o ruku ale teraz mu povedala ÁNO.

  Čo mi knižka priniesla? Priniesla mi nové znalosti a iný pohľad na svet. Tento citát ma zaujal najviac “Humor je najväčším korením sveta. Smejte sa na svojich chybách, ale ponaučte sa z nich, vtipkujte o svojich starostiach, ale nazbierajte z nich silu, žartujte o svojich problémoch, ale prekonávajte ich.”

  Ema Chrenovská, SEKUNDA A
  Gymnázium L. Novomeského