Preskočiť na obsah

Anna Todd – After 1

    Tessa je slušne vychované dievča, ktoré randí s milým, spoľahlivým chlapcom. V živote má jasný cieľ, ambície a matku, ktorá dohliada na to, aby to tak aj zostalo. Hneď v prvý deň na vysokoškolskom internáte však narazí na Hardina – chalana so strapatými hnedými vlasmi, výrazným britským prízvukom a pírsingom v pere. Ten jej následne nabúra všetky ideály, v ktoré dovtedy verila.

    Hardin však nie je zďaleka ideálny. Je drzý – dokonca až po hranicu krutosti. Vzhľadom na jeho správanie by ho Tessa mala nenávidieť. Čo sa však aj naplní, až kým sa s ním neocitne sama v jeho izbe. Stačí jediný bozk. V jednej chvíli jej Hardin vraví, aká je nádherná, no vzápätí trvá na tom, že pre ňu nie je ten pravý a odstrkuje ju. Napriek svojim bezohľadným spôsobom Tessa pociťuje neodbytné nutkanie preniknúť mu hlbšie pod kožu a pod nánosom lží objaviť skutočného Hardina.

    Kniha je ľahko čitateľná – taká príjemná „oddychovka“ na večer. Nie raz ma priviedla na iné myšlienky. Dovolím si povedať, že je lepšie napísaná ako sfilmovaná verzia, ktorú som videl skôr ako som čítal túto knihu.