Táto kniha ma určite zaujala tým že dievča sa volá presne ako ja. Príbeh hovorí o tom ako sa Anna zo sirotinca dostala novú rodinu . Začalo to takto : Matej a Marilla si chceli adoptovať chlapca aby im pomohol na farme v jeden deň prišiel Matej na stanicu a namiesto chlapca prišlo dievča ,Matej ju prijal ale Marille sa to nezdalo najlepšie, rozhodovala sa dlho ale nakoniec si ju predsa nechali . Marilla ju chcela vychovať od úplných začiatkov . Anna neskôr začala chodiť aj do nedeľnej školy kde bol často krát šikanovaná hlavne chlapcom gilbertom. Raz sa na jeho dosť nahnevala a tak mu rozbila tabuľku o hlavu a učiteľ jej dal zo to trest. Anna sa za to hanbila a tak nechcela chodiť do školy. Väčšinou sa jej vysmievali za vlasy, nos a pehy . Anna si dokonca našla najlepšie kamošku dianu. Spolu dávali názvy každému kútu sveta. Zažili spolu veľa zábavy ale aj nepríjemných situácii. Niečo dôležité som zabudla, Anna je že veľmi ukecaná , má veľa myšlienok a má tu najlepšiu fantáziu, vie vymýšľať úplne všetko ( niekedy si aj ja prajem aby som mohla mať toľko fantázie.)
