Dej sa odohráva v Tébach kde sa pobili dvaja bratia Eteocles a Polyneices, ktorý však zahynuli pri ich boji. Kráľ Kreón dal pochovať iba jedného z bratov lebo toho druhého považoval za zradcu. Sestry Antigona a Isména sa nedokázali zmieriť s tým, že jeden z ich bratov bude pochovaný a druhý nie. Antigona sa rozhodla postaviť nariadeniu Kreóna že, zradcu Téb nikto nesmie pochovať. Po tom ako Antigona pochovala svojho brata sa o tom dozvedel Kreón ktorý ju dal potrestať tým že, ju zaživa zavrú do skaly. Antigona sa smrti nebála verila že urobila tak ako by si priali bohovia. Kreónov syn bol zasnúbený s Antigonou a snažil sa presvedčiť Kreóna aby si to rozmyslel, no s ním to ani nehlo. Potom za Kreónom príde veštec ktorý mu predpovedá že by pustiť Antigonnu inak sa budu diať zlé veci. Keď Kreón otvoril vstup tam kde bola Antigona zavretá uvidel obesenú Antigónu a svojho mrtveho syna ktorý sa prebodol pri pohľade na Antigonu. Po návrate späť sa manželka Kreóna dozvedela o smrti syna a nedokázala s tým žiť tak sa zabila. Kreón zostal sám svojou vlastnou vinnou. Mne sa táto kniha páčila lebo bola zaujímavá. Dej bol ľahko pochopiteľný a aj keď to bolo povinné mimoškolské čítanie ma to zaujalo a keby to nie je povinné, tak by som si to taktiež rada prečítala.
