Antigona je dielo, ktoré ma zaujalo hlavne svojou hlavnou myšlienkou. Príbeh je o dievčati, ktoré sa rozhodne pochovať svojho brata, aj keď to kráľ zakázal. Tým sa dostáva do konfliktu so zákonom, ale ona verí, že robí správnu vec.
Veľmi sa mi páčilo, že Antigona je silná a odvážna postava, ktorá si stojí za svojím názorom bez ohľadu na následky. Celé dielo je vlastne o tom, čo je dôležitejšie – zákony štátu alebo vlastné presvedčenie. Donútilo ma to zamyslieť sa nad tým, že nie vždy musí byť to, čo je „legálne“, aj správne.
