Preskočiť na obsah

Atomic Habits James Clear

    Čítanie kníh je pre mňa ako otváranie dverí do nových svetov, plných dobrodružstva, múdrosti a inšpirácie. Každá kniha, ktorú dostanem, prináša nové myšlienky, nové pohľady na svet a nové spôsoby, a vnímanie života. Jednou z tých kníh, ktorá ma v poslednom čase úplne pohltila, je „Atomic Habits“ od Jamesa Cleara.
    Táto kniha nie je len zoznamom tipov a trikov, ako zmeniť svoje návyky, ale ponúka hlboké pochopenie toho, ako funguje ľudská psychológia a ako malé zmeny, v našom živote vedia vo veľkom zmeniť náš život a vnímanie. Odhaľuje dôležité princípy na budovanie a zmenu zlých návykov na lepšie, prípadne ich odstránenie.
    To, čo ma na tejto knihe najviac inšpiruje, je to nielen kniha samotná, ale aj moja sestra ktorá mi ju odporučila, a ukázala mi jej čaro. Je to skvelý príklad toho, ako sa inšpirácia môže šíriť medzi ľuďmi a ako kniha môže ovplyvniť nielen čitateľa, ale aj jeho blízkych. Každá stránka knihy je ako zlatá baňa nápadov, ktorá nás posúva vpred a pomáha nám lepšie pochopiť svet okolo nás, pomáha nám aj oddychovať. „Atomic Habits“ od Jamesa Cleara je kniha ktorá má stále inšpiruje a som rád že som mal možnosť ju čítať. Teším sa na ďalšie knihy ktoré prečítam a dúfam že budú podobne dobré a inšpiratívne ako táto kniha.