Preskočiť na obsah

B. B. Alston: Amari a noční bratia

  Meno autora: B. B. Alston
  Meno prekladateľa: Mariana Olšiaková
  Názov diela: Amari a noční bratia
  Vydavateľstvo: IKAR
  Rok vydania: 2022
  Hlavné postavy: Amari
  Charakteristiku hlavných postáv: Amari :odvážna, milá
  Prostredie, v ktorom sa dej príbehu odohrával: škola, mesto, tábor
  Čo sa mi v diele páčilo: že sú v ňom magické bytosti, a celí dej
  Čo sa mi v diele nepáčilo: že tam nie sú obrázky
  Krátke zhrnutie deja: Vyrastala ako obyčajné dievča. Ako obstojí v nadprirodzenom svete? Amari Petersová je dvanásťročné dievča, ktoré žije v štvrti s mamou a so starším bratom Quintonom. Bystrý a obľúbený chlapec sa však jedného dňa vyparil . A prečo ho polícia automaticky podozrieva, že sa zaplietol do niečoho nezákonného?
  Amari neskôr objaví v bratovej skrini tikajúci kufrík s odkazom, že je určený len pre ňu. Quinton pred ňou niečo tajil . Nechal jej pozvánku na letný výcvik v akomsi tajnom Úrade nadprirodzených vecí. Amari netuší, o čo ide, ale je presvedčená, že práve tam sa dozvie viac o bratovom zmiznutí. Musí si zvyknúť, že čarodejníci či rôzne záhadné tvory naozaj existujú.
  Amari počas výcviku súperí s najbohatšími deťmi , ktoré sa pohybujú v nadprirodzenom svete. Navyše úrad každému žiakovi zosilní jeho talent na nadprirodzenú schopnosť, aby mu slúžila pri práci. Amarina schopnosť je však zakázaná. Akoby už aj tak dosť nevytŕčala z davu… Popravde, ešte nikdy sa necítila tak osamelo. Lenže ak sa vzdá a nezvládne tri skúšky, možno nikdy nezistí, čo sa stalo jej bratovi.
  Odporúčanie pre kamaráta: Pokiaľ sa ti páčia magické bytosti, kúzla a čary, odporúčam ti ju.
  Lilien Kolariková