Preskočiť na obsah

Bella a Sebastian-Nicolas Vanier

    Páčila sa mi kniha od Nicolasa Vaniera. Je to dobrodružná literatúra.
    V roku 1943 začala druhá svetová vojna. Sebastián bol malý chlapec ktorý mal rád dobrodružstvo. Chodil rád do lesa a do hôr. Pred druhou svetovou vojnou sa Sebastián so Ceasárom išli ukryť do hôr.
    Bol deň kedy si vojaci všimli bieleho psa. Mysleli si, že je to nebezpečenstvo. Tak sa ho snažili zabiť.
    Sebastián šiel do hôr a uvidel niečo biele. Myslel si, že to je len niečo biele. Tak to nechal tak. Lenže na ďalší deň si to všimol zas. Išiel k tomu bližšie a uvidiel bieleho psa. Počul že vojaci ho beru ako nebezpečenstvo. Ako dobrý chlapec si povedal že si ho vezme. Táto kniha mi dala do hlavy, že aj psy môžu byť priateľské.
    Kniha sa mi páčila pretože bola dobrodružná a bola o psovi. Odporučila by som to ľudom ktorý majú radi dobrodružnú literatúru a psov.

    Meno súťažiaceho: Nina

    Typ školy: Základná škola

    Názov školy: Základná škola s materskou školou Oravské Veselé

    Kraj: Žilinský kraj