Preskočiť na obsah

Biblia

  Biblia
  ,,Pán je moja pomoc a môj ochranca. V neho dúfalo moje srdce a prišla mi pomoc.“ Toto je jeden zo žalmov Biblie, konkrétne žalm 28;7. Týmto žalmom sa snažím riadiť každý deň.
  Čo je to vlastne tá Biblia? Je neobyčajným dielom, ktoré ponúka hlboké duchovné ponaučenie a odhaľuje mnohé záhady ľudskej existencie. Biblia tzv. dielo Ducha svätého je malou knižkou o Bohu, Ježišovi Kristovi a živote. Jej prvoradým cieľom je sprostredkovať človeku poznanie Boha a ukázať cestu spásy. Rozmanitosť a bohatstvo príbehov, múdrosti ponúkajú nekonečnú inšpiráciu a povzbudenie. Biblia je dielo diel – je to najviac prekladané dielo a je známe po celom svete.
  Aký názor mám ja na Bibliu? Knihu som spoznal lepšie v čase Birmovky, keď sme sa na ňu pripravovali a museli sme ju povinne čítať. Vtedy som si uvedomil že to nie je len taká hocijaká kniha. Uvedomil som si aký má pre mňa, že mi ponúka vieru a dôveru v Boha vo všetkých aspektoch života. Naučila ma hodnotiť lásku, zmierenie a taktiež ma inšpirovala k osobnému rastu a k sebareflexií. Je fascinujúce vidieť, ako sa príbehy zo staroveku prelínajú s realitou a ako sa môžu aplikovať do dnešného života. Jej slová sú dôležité pre každého človeka, ktorý túži po hľadaní pravdy a pochopení svojho miesta v tomto svete. Biblia ma učí žiť s pokorou a úctou k druhým, nie vždy sa mi to ale darí.
  Zhrnutie: Slovo Biblia môže znieť pre každého človeka inak. Či už len knihou, nezmyselnými slovami alebo láskou k Bohu a cestou akou sa dostať k nemu. Pre mňa je Biblia nielen knihou ale zdrojom duchovnej sily, ale aj sprievodcom vo svete morálnych rozhodnutí a hľadania zmyslu života.
  Amen

  Neviem, či je to veľa alebo málo. Ale pre mňa je to viac než dosť :).