Preskočiť na obsah

Boh Múch

  O diele Boh Múch som sa dozvedela tak, že sme ho čítali ako knihu na povinné čítanie.
  Dej knihy sa začína tak, že skupinka chlapcov v rôznom veku sa ocitla na opustenom ostrove bez dospelých. Musia si poradiť sami – sami si musia udržiavať oheň, aby dali signál okoloidúcim lodiam, sami si zháňajú potravu a sami si stavajú prístrešky. Najviac sa v knihe vyskytovali tučný Bravčo, ktorý niekedy pôsobil hlúpym a otravným dojmom, dobre vyzerajúci Ralph, ktorého si ostatní vybrali ako vodcu skupinky, Jack, ktorý je vodca lovcov, bývalých zboristov a Simon, ktorého na konci nevedomky zabijú.
  Kniha opisuje, ako chlapci medzi sebou komunikujú a snažia sa prežiť v takýchto podmienkach. V knihe riešia rôzne problémy, ako dažde, vyhasnutý oheň, ako si zabezpečiť a uloviť mäso a podobné. Na ostrove sa vyskytuje aj neznáme zviera, ktorého niektorí videli a deti sa mu snažia vyhnúť. Na konci knihy s ním Simon príde do styku a keď vybehne po tme z lesa, ostatní si ho pomýlia s potvorou a zabijú ho.
  Knihu by som odporučila všetkým milovníkom robinsonády a ľudom, ktorí majú radi dobrodružstvo. Táto kniha sa mi páčila, hoci som sa miestami strácala v deji. Neviem, či som všetko dobre pochopila.
  Na niektorých miestach sa mi dielo zdalo tajomné kvôli zvieracej príšere, v iných častiach som sa tešila z okolitej prírody a z iných prvkov opusteného ostrova.
  Knihu rozhodne odporúčam.