Knihu som prečítal v rámci povinného čítania.
Príbeh sa odohráva 6000 rokov p.n.l.
Torak je chlapec, ktorý nemá klan ani matku, žije so svojim otcom v lese. Príbeh sa začína tým, že jeho otec je škaredo poranený, lebo ich napadol medveď – démon. Teraz počujú medveďa znova, Torakov otec vie, že sa blíži jeho koniec a tak prikazuje Torakovi, aby bežal preč a sľúbil mu, že raz medveďa zastaví. Torak chce zostať pri otcovi, ale vie že medveď je blízko. Torak pár dní prežíva sám. Nájde malého vlka, ktorému zomrela rodina pri záplave. Najprv chce vlka zabiť, aby mal čo jesť, ale nedokáže to urobiť a postupne sa s Vlkom skamaráti, keďže pozná vlčiu reč. Nájde srnca, ktorého aj zabije. Pri tom ho prichytí klan havranov, ktorý tvrdí, že srnec bol ich. Musí bojovať o svoj život. Podarí sa mu nad bojovníkom Hordom vyhrať ľsťou. Od klanu utečie, pomôže mu pri tom Renn, dievča z klanu Havranov. Spoločne nachádzajú 3 časti Nanuaku potrebné pre zabitie medveďa. Nakoniec Torak objaví horu ducha sveta a spolu s Vlkom sa vydávajú zabiť medveďa. Na horu sa dostane aj Hord, ktorý sa chce pomstiť Torakovi za zahanbujúcu porážku v súboji. Torak si s medveďom nevie pomôcť, ale Vlk ho zachráni tak, že s Nanuakom vybehne na vrchol hory, kam ľudia nesmú, spustí lavínu a zabíja tak medveďa spolu s Hordom. Vlk sa v lavíne stratí.
