Knihu Brat Vlk som si vybral, pretože opisuje ako sa žilo v dobe kamennej. Je to 1. zo série 6 kníh. Taktiež v nej autorka opisuje aj čomu ľudia verili v praveku (napr. že všetko má dušu, existujú pozemskí démoni a duchovia všetkého atď). Kniha je o chlapcovi Torakovi. Ktorého otec vychováva mimo klanov. Jedného dňa však Torakovho otca zabije démon medveď a Torak je sám. Čoskoro u havranieho klanu zistí, že je súčasťou proroctva a iba on môže zastaviť démona medveďa. Spolu s Renn a Vlkom sa teda vyberie na cestu. Spolu prechádzajú rôzne prekážky a podarí sa im aj nájsť všetky 3 časti Nanuaku. Potom sa nakoniec dostanú na Horu Ducha Svätého – ich cieľ cesty. Vďaka knihe som sa dozvedel ako žili ľudia v praveku. Autorka tiež podrobne opisuje ako sa rôzne činnosti vykonávali. Táto kniha sa mi páčila kôli pútavému príbehu a zaujímavým opisom.
