Saganova kniha je pre mňa milostným listom vesmíru a vede. Fascinuje ma, ako dokáže zložité astronomické javy opísať s poetickou krásou. Páči sa mi jeho metafora o „bledomodrej bodke“ – pripomienka toho, akí sme malí a že našou jedinou povinnosťou je chrániť našu planétu a byť k sebe láskaví. Táto kniha ma zaujala svojím optimizmom a vierou v ľudskú zvedavosť. Vždy, keď cítim stres z každodenných problémov, stačí mi prečítať si kapitolu o galaxiách a získam potrebný nadhľad.
