Preskočiť na obsah

Časodejovia – Kľúč k času, Natalja Ščerba

  Čítala som knihu od autorky Natalja Ščerba s názvom Časodejovia – Kľúč k času. Jedná sa o prvý diel z tejto série. Vybrala som si túto knihu, pretože ma na nej zaujal názov, obrázok na obale a tiež mám rada knihy s mágiou. Od prvého momentu sa mi kniha páčila a bola zaujímavá, hoci na niektorých miestach aj smutná – hlavne časť, keď zomrela jej nevlastná babička. Kniha bola písaná o niečo ťažšie, no napriek tomu sa stala jednou z mojich obľúbených.
  Najviac sa mi páčili hádky medzi Vasilisou, Dianou a Fešom, lebo boli zábavné. Ďalším zaujímavým momentom bolo, keď prišla Vasilisa na Eflaru. Vtedy som si zaspomínala na dovolenku, pretože tam mali iné zvyky a nevedela som čo sa kde nachádza – presne tak ako hlavná hrdinka.
  Medzi moje obľúbené postavy patrili hlavne Feš, pretože bol vtipný aj keď ľahkomyselný a Diana pretože bola múdra, láskavá a starostlivá.
  Nepáčila sa mi časť, keď Nort a Dejla robili Vasilise zle. Bolo to o to horšie, že to boli jej súrodenci. Podľa mňa je doležité aby sa súrodenci mali navzájom radi a pomáhali si.
  Nie všetky postavy som si obľúbila. Jednou takou bola Jelena Mortinová. Ubližovala ľuďom, keď neboli na jej strane a bola pomstychtivá.
  Celkom ma prekvapil koniec príbehu. Núti totiž čitateľa pokračovať v čítaní ďalšieho dielu, pretože to skončilo v tom najnapínavejšom momente. Ja by som si to síce prečítala aj tak lebo kniha je písaná zaujímavo.
  Odporučila by som ju všetkým, ktorí majú radi mágiu, čary, zábavné príhody a tajomstvá.