Preskočiť na obsah

Colleen Hoover – Končí sa to nami

    Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone – v meste, kde je všetko na prvý pohľad lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina spriaznená duša a prvá láska.
    V Bostone spoznáva ambiciózneho lekára Ryla, no ten sa jej v slabej chvíli prizná, že má averziu k vzťahom, prioritou je kariéra a rodina uňho nemá miesto. Ryle však nedokáže pustiť červenovlásku z hlavy, a tak svoje zásady poruší. Lilin život sa konečne dostáva do správnych koľají, no keď si myslí, že nemôže byť šťastnejšia, pocíti tvrdý úder. Lily si v mladosti písala denník. Po rokoch sa začíta do svojich zápiskov o Atlasovi a rodinnom trápení, čím otvorí staré rany. No občas je aj bolestná spomienka dobrá, najmä ak človeku vo vhodnej chvíli pomôže správne sa rozhodnúť.

    Táto kniha mala všetko. Je až neuveriteľné, ako mi behala po rozume.
    Úprimne poviem, že zo začiatku ma príliš nebavila. Dve dejové línie, na ktoré som si musel zvyknúť. Jedna sa odohrávala v prítomnosti a druhá naopak, v minulosti. Keď však dej začal naberať obrátky, nevedel som ju pustiť z rúk.
    Už keď som si ju kupoval, tak mi predavačka povedala, že je to skvelý výber, čo sa mi neskôr aj potvrdilo. Plusové body dávam aj za tému domáceho násilia a vykreslenie toxického vzťahu v rodine – myslím si, že je v dnešnej dobe viac než potrebné hovoriť o oboch týchto témach.