Preskočiť na obsah

Colleen Hoover – Začína sa to nami

    Kniha nadväzuje na 1. zväzok Končí sa to nami, ktorého dej sa zameriaval na vývin a nasledujúci zánik vzťahu Lily Bloomovej a Rylea Kincaida v dôsledku psychického, fyzického aj sexuálneho zneužívania. V prvom diele pozorujeme ako sa vytvára milostný trojuholník medzi Lily, Ryleom a Atlasom, ktorý sa v knihe Začína sa to nami stáva hlavným hrdinom a aktérom v romantickom vzťahu s Lily.
    Atlas a Lily sa poznajú od detstva a ich vzťah je prepojený s rôznymi udalosťami a traumami z minulosti. V knihe sa dozvedáme o ich spoločnom vzťahu postupne, keď sa odhaľujú rôzne udalosti a detaily z ich života. Ich vzťah je nabitý emocionálnymi výkyvmi a konfliktmi, ale zároveň aj hlbokou láskou a vzájomným porozumením.
    Na začiatku knihy Začína sa to nami na seba narazia Atlas a Lily na ulici, prehodia pár slov a ani jeden z nich nie je schopný toto stretnutie vypustiť z hlavy. Vymenia si kontakt a Atlas dáva Lily priestor na vyriešenie jej vlastného neporiadku v hlave, pretože ich najväčšou prekážkou vo vzťahu je Lilin násilný ex-manžel Ryle. Ich vzťah začal rozkvetať, ale Lily vedela, že je nutné o ich vzťahu oboznámiť Rylea, pretože nechcela ich ročnú dcéru predstavovať inému mužovi bez Ryleovho vedomia.
    V pozadí sa zároveň dozvedáme viac o Atlasovi a o jeho mladšom bratovi, o ktorom nemal tušenie kvôli nestabilnému, ba až neexistujúcemu vzťahu s jeho matkou. Aj napriek mnohým prekážkam a nepríjemnostiam týkajúcich sa jeho matky či Ryla, Lily a Atlas sa dočkajú ich dlho vytúženého happy-endu a kniha končí ich svadbou a zdieľaným šťastím.
    Táto kniha sa mi veľmi páčila keďže som bola veľmi zvedavá na pokračovanie.