Preskočiť na obsah

Collen Hoover-Končí sa to nami

    Túto knihu napísala americká spisovateľka Collen Hoover alebo rodená Margaret Colleen Fennell. Venuje sa predovšetkým tvorbe diel pre mládež. Medzi jej najznámejšie knihy patria Odvrátená tvar lásky, Beznádejná, Stratená nádej, Verity alebo Život jedna báseň.
    Táto kniha je so série končí sa to nami. Má 2 časti a to končí sa to nami a začína sa to nami. Začína sa to nami je dobrodružná a romantická kniha. Autorka v diele prelína svoje myšlienky o svojich bývalých vzťahov. Jednou z myšlienok, s ktorou sa zaoberá je že prečo sú ľudia ochotní ostávať v toxickom vzťahu, prečo tolerujú aj také správanie, ktoré si nezáslužia. Taktiež poukazuje na témy ako domáce násilie, priateľstvo ale aj láska. Autorka vytvorila postavy s reálnymi príbehmi, problémami, ktorými v dnešnej dobe trpí veľa ľudí. Páčilo sa mi ako sa Lily postavila na nohy a opustila človeka, ktorý jej ubližoval. Najviac ma zaujali dôvody, prečo je obeť stále s násilníkom, prečo neodíde a veľa ďalšieho.
    Páčila sa mi myšlienka, ktorú hlavná postava Lily spomenula a tá je: To že ti niekto ubližuje, neznamená, že ho môžeš jednoducho prestať milovať. Nie je to čin človeka čo bolí najviac. Je to láska. Ak by k činom nebola pripojená láska, bolesť by sa znášala o niečo ľahšie. Knihu Končí sa to nami by som odporučila ľuďom, ktorí radi čítajú knihy s ťažšími témami ale aj o láske.