Preskočiť na obsah

Culpa mía – Mercedes Ron

    Kniha Culpa Mía sa mi čítala fakt dobre, lebo už od začiatku bola zaujímavá a stále sa tam niečo dialo. Nebola to taká kniha, kde sa človek musí nútiť čítať ďalej, ale skôr taká, pri ktorej chce vedieť, čo bude ďalej. Páčilo sa mi na nej hlavne to, že tam nebola len romantika, ale aj veľa napätia, hádok, problémov a celkovo dosť silné emócie.
    Hlavnou postavou je Noah, ktorá sa musí presťahovať, pretože jej mama si našla nového bohatého partnera. Tým pádom sa jej úplne zmení život, lebo odíde zo svojho starého prostredia a musí si zvykať na nový dom, nových ľudí a celkovo iný život. Už od začiatku bolo vidieť, že Noah nie je nejaká tichá alebo nudná postava. Bola dosť drzá, sebavedomá, tvrdohlavá a niekedy aj výbušná, ale práve preto ma bavila.
    Najväčšiu rolu v príbehu má podľa mňa vzťah medzi Noah a Nickom. Nick je syn mužovej mamy a od začiatku medzi nimi funguje dosť zvláštna energia. Stále sa hádajú, provokujú sa a lezú si na nervy, ale zároveň je cítiť, že ich k sebe niečo ťahá. Ich vzťah je dosť komplikovaný a miestami úplný chaos, ale práve to robí tú knihu zaujímavou. Nebolo to také klasické klišé, že sa dvaja ľudia hneď zaľúbia a všetko je krásne. Skôr to bolo plné napätia, tajomstiev a problémov.
    Na tejto knihe sa mi páčilo, že to nebolo len o láske. Riešili sa tam aj iné veci, napríklad rodinné problémy, minulosť, dôvera, hnev, žiarlivosť a rôzne tajomstvá. Postupne sa ukazuje, že Noah aj Nick si v sebe nesú veľa vecí, ktoré ich ovplyvňujú a robia ich takými, akí sú. A práve to sa mi páčilo, lebo tie postavy neboli úplne jednoduché ani dokonalé.
    Pri čítaní som sa vôbec nenudila, lebo stále sa tam niečo dialo. Raz sa pohádali, potom sa niečo pokazilo, potom vyplávalo niečo nové alebo prišiel nejaký problém. Dej bol dosť rýchly a kniha sa čítala ľahko, takže som sa do nej vedela rýchlo dostať. Je to podľa mňa presne ten typ knihy, ktorú človek začne čítať večer a potom si povie, že ešte jedna kapitola… a zrazu je pol noci. Noah aj Nick boli podľa mňa zaujímavé postavy hlavne preto, že neboli dokonalí a mali svoje chyby.
    Táto kniha sa mi páčila hlavne preto, že bola zaujímavá, napínavá a plná emócií. Nebola to nejaká hlboká filozofická kniha, ale skôr príbeh, ktorý človeka vie vtiahnuť a zabaviť. Určite by som ju odporučila hlavne tým, ktorí majú radi romantické knihy. Culpa Mía je podľa mňa kniha, pri ktorej sa človek určite nebude nudiť.

    Meno súťažiaceho: Vanesa

    Typ školy: Stredná škola

    Názov školy: Obchodná akadémia DMJ Čadca

    Kraj: Žilinský kraj