Je to o dievčati Anne ktorá sa počas druhej svetovej vojny musí skrývať so svojou rodinou pred nacistami. Bývajú zavretí v takom tajnom priestore a nemôžu ísť von ani robiť hluk. Anne si píše denník kde opisuje úplne všetko – svoje pocity, hádky v rodine aj to ako jej to celé lezie na nervy. Niekedy je smutná, inokedy sa snaží byť pozitívna. Je zaujímavé že aj v takej zlej situácii rieši normálne veci ako lásku alebo kamarátov. Je to dosť smutné lebo vieš ako to dopadlo, ale zároveň ťa to donúti zamyslieť sa nad tým aký bol ten život vtedy.
