Túto knihu som si vybral, pretože ma na prvý pohľad zaujala svojím vtipným obalom a netradičným spracovaním, ktoré pripomína skutočný denník. Kniha je písaná formou zápiskov hlavného hrdinu.
Hlavnou postavou je Greg Heffley, obyčajný chlapec, ktorý nastupuje na druhý stupeň základnej školy a snaží sa tam prežiť. Príbeh stručne opisuje jeho trapasy, problémy s rodinou a snahu stať sa v škole populárnym. Greg si píše denník, hoci sám hovorí, že sú to „zápisky“, a dopĺňa ich vtipnými komixovými ilustráciami. Spolu so svojím najlepším kamarátom Rowleym zažívajú dobrodružstvá.
Páči sa mi, že autor píše jednoducho a priamo, takže sa kniha číta takmer sama. Podľa môjho názoru je to jedna z najlepších kníh pre mladých ľudí, ktorí nemajú radi dlhé opisy. Možno si prečítam aj ďalšie diely tejto série, lebo ma tá kniha bavila. Celkovo hodnotím knihu 8/10 a odporúčam ju každému, kto sa chce pri čítaní zabaviť.
