Vybral som si knihu Denník odvážneho bojka od Jeff Kinney, lebo je vtipná. Je dobrá aj preto, lebo mi ju odporučil aj môj brat. Páčilo sa mi aj to, že obsahuje obrázky. Kniha je o chlapcovi Gregovi, ktorý si píše denník o svojom živote. Opisuje v ňom zážitky zo školy aj domu. Snaží sa byť populárny medzi spolužiakmi. Často sa mu to však nepodarí a dostane sa do trápnych situácií. Má kamaráta Rowleyho, s ktorým zažíva rôzne príhody. Niekedy sa aj pohádajú, ale nakoniec sa zmieria. Greg má aj problémy so svojím bratom a rodičmi. Pri čítaní som sa veľa smial. Kniha mi ukázala, že nie vždy sa všetko podarí. Dôležite je nevzdávať sa a poučiť sa z chýb.
